Kara oturma üşütürsün!

Yıllarca bu cümleyle büyüyen 79 model bir kişi olarak söylüyorum ki bu cümle bazıları için geçerli değil !!

kar-nefes

Bu yazıyı yazmak için özellikle yağan karın tamamen ortadan kalkmasını bekledim. Ufaklığın hasta olmaması da önemli tabi. Hoş buralarda hala kar var ama, yine de artık bişiy olmaz diye yazıyorum!!

Nefes kış bebesi, onu karla geçen sene bu zamanlar sembolik olarak tanıştırmıştık.

Hatta  40’ı uçurulmamış çocuğu sitede gezmeye çıkarttığımızı duyan anneannemiz kalp krizinin köşesinden dönmüştü. E bu sene resmi bir tanışma olmalıydı değil mi?

Kazak giymeye bile  sıkılan bir çocukla kar yağdığında  ne yaparsınız? Ayağındaki kar botu değil, pantolonu gayet kumaş, atkı ve  bere Allah’ın emri tabi de eldiveni giydiremedik. Fotolarda eldiveni varsa da poz verebildikten 10 saniye sonra çıkartlıyor! Çünkü karları bizzat hissettmek istiyor! Bende bere, eldiven, mont üçlüsü, içlik, kışlık bot varken çocuğumu böyle kara  çıkartmak hakikaten bir suçluluk hissi yaşatıyor tabi ama yapacak bişiy yok.

Aslında Nefes doğduğundan beri onu hiç kat kat giydirmedik. Alışmayınca da sonradan olmuyor böyle şeyler 🙂

Diyeceğim kısa ve öz! Alıştırmayın. Siz de insansınız, sonra giydiremediğiniz ilk fırsatta, rüzgarın estiği ilk dakikada, unutuverdiğiniz bir anda o çocuk hasta olacak!!! Her daim yanında olamayacaksınız, bunun bakıcısı var, yuvası var, okulu var.. var da var… Ben bir de sıkıntılı bir anneyim, öyle onu yap bunu yap, kafanı kapa, üstünü ört, altını aç diyemem. Bir çok şeyi kendisi yapmayı öğrenmeli. Blw’ye de başlama sebebim buydu. Ben öyle yıllarca ağzına yemek tıktıramam çocuğum. Hiç unutmam bir gün anneanneden fırçayı yemişliğim bile var;

-ee bırak kızım bezini de kendi değiştirsiiiiiiiiinn 🙂

Neyse işte zaten o kat kat giydirdiğiniz penye bluzların ısıttığı yok, üst üste giyilen hırkalarında terletmekten başka etkisi yok. Bırakın ferah takılsın yeni nesil bebeler. Folik asit çocuğu bunlar maşallah hiçbişiy olmaz. Boşuna mı içtik hamilelikte o vitaminleri filan 🙂

Alın size örnek videolar, vallahada hepsi gerçek… Bir de elleriyle yediği kar yetmediği için kafasını kara gömdüğü video var onu da bulursam ekliycem! ”Bi mışıllıhınızı alırıs” :)))

Karda kar yiyen bir yaşında bebe için tıklayınız 🙂

Dışarı çıkmadan da kar yiyebilen bebe için tıklayınız! 🙂

Çeşit olsun linke tıklamaya üşenenler için bu da you tube videosu ;

 

Sonuç olarak ‘kara otur canım,  üşüyünce kalkarsın’ !!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s